Gelukkig zonder viagra

Vandaag schuift ene Achmed aan op het strand. Een sympathieke compacte vijftiger uit Caïro, die regelmatig enkele weken doorbrengt aan de Rode Zee. Hij kent mij nog van enkele jaren geleden en na diep nadenken ken ik ‘m ook, alhoewel ik geen herinneringen paraat heb.

Egyptenaren zijn open mensen, zo ook Achmed, die zonder de minste aanmoediging zijn autobiografische vertellingen over het voetlicht brengt. Hij babbelt de ene anekdote na de andere en ik knik hem af en toe welwillend toe. Achmed: ‘Ik ben advocaat – weet je nog? – maar ik ben nu gestopt met full-time werken. Ik wil alleen nog maar genieten van het leven en daarom ben ik ook gescheiden. Ik ben zo vrij als een vogeltje, kan gaan en staan waar ik wil.’

Vrouwen zijn de baas

Ik: ‘Wat heeft dat scheiden ermee te maken?’ Achmed: ‘Vrouwen zijn hier de baas, de hele dag wordt er geschreeuwd en geblèrd, mijn telefoon is niet eens veilig bij haar.’ Ik: ‘Daar zul je het dan wel naar gemaakt hebben, mannen doen hier precies waar ze zelf zin in hebben en denken de hele dag aan seks.’ Achmed: ‘In Caïro is dat niet zo, daar heb je geen leven als man.’

Ik geloof er niks van en zwaai het geleuter van me af. Hij vervolgt: ‘Seks speelt totaal geen rol meer in mijn leven, ik taal er niet om, heb geen vrouw meer nodig.’ Ik: ‘Werkelijk? Die is nieuw voor mij. Ook niet met een grote emmer viagra?’

bypasses

Een half uurtje Achmed

Dan laat Achmed zijn benen en blote buik zien, met grote ritsen van littekens. Hij: ‘Kijk, ik heb een paar nieuwe rondleidingen gehad in mijn aderen, bypasses, dan houdt het wel op hoor.’ We liggen in een deuk, eindelijk rust in de kop vanwege een paar hartoperaties, niet te geloven. Hij ziet er écht heel gelukkig en tevreden uit, de bypasses zijn onderdeel van zijn persoonlijke levenskunst.

Na een tijdje vertrekt ie, terug naar zijn basiskamp een paar kilometer verderop. Hijgend en piepend staat ie op en steekt nog eens het vuur in de zoveelste sigaret. Dat wel natuurlijk, twee pakjes gaan er dagelijks doorheen, maar daar hebben we ’t niet over.

4 reacties

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *